Hledá se cesta. Nebezpečná

napoleon rusko 23
21.3.2023 13:53
Zdá se, že jak za oceánem, tak doma v Evropě existuje řada jedinců, kteří namáhají malé šedé buňky mozkové k tomu, aby vymysleli jak legálně zapojit západní vojáky do konfliktu na Ukrajině. Chápou, že vyslat do bojů s Rusy příslušníky armád NATO, znamená dokořán otevřít dveře pro III. světovou válku s pravděpodobným použitím atomových zbraní. Hledají tedy cestu, jak se tomu vyhnout. Jedna z variant se do světa dostala v těchto dnech.

Idea spočívá ve vytvoření jakési vedlejší vojenské aliance, do které by mohla být začleněna i Ukrajina a tedy by ji bylo možné následně poskytnout pomoc nejen zbraněmi, ale i živou silou. V představách tvůrců takové nové organizace, co by se třeba mohla jmenovat „Atlanticko-asijská obranná aliance“, by se jejími členy mohly stát někteří členové NATO, samozřejmě Ukrajina a další spojenci, včetně dosud neutrálních států a to, v návaznosti na sbližování Ruska a Číny, zejména z Asie.

Ačkoliv to vypadá nepravděpodobně, není dobré se nechat zmást. Ta cesta je totiž docela reálná. Ochotných států se do něčeho podobného zapojit, by se našla dost možná i dlouhá řada. Ono také se zdá, že by i naše republika za současného vedení v tomto šiku nechyběla.

Takže byť se zatím snad jedná jen o hypotézu, je to krajně nebezpečné uvažování. Už jen proto, že taková cesta by nebyla ani náhodou primárně určena na pomoc Ukrajině. Na hony z ní čiší touha zneužít probíhajícího konfliktu ke konečnému zúčtování s Ruskem, jeho rozdrobení na malé státečky a tím i snadné ovládnutí tamních bohatých přírodních zdrojů. Jasné snad každému také je, jak by na to Rusko odpovědělo. Vysvětlovat blíže jistě netřeba. Představit si to je snadné. A takovou odpověď si nikdo soudný přát přece nemůže. Nebo snad atomová apokalypsa by za to někomu i přesto stála?


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.