Clintonová volá po nové ukrajinské ofenzívě, pokud má být Biden zvolen

ukraine war 2024
4.7.2024 07:04
Američtí demokraté na rozdíl od republikánů jsou jako celek svázáni s válkou proti Rusku a opírají o svou tvrdou rusofobii. Novou ukrajinskou ofenzivu pokládají za nezbytnou, aby jejich Biden přece jenom zvítězil Reportéři a komentátoři nezávislého ukrajinského portálu Strana ua. ve své včerejší relaci kromě popisu velmi dramatické situace na bojišti začali rozebírat možnost letní ukrajinské ofenzívy. Ukazují, že její zahájení je nezbytnou podmínkou v rámci možnosti znovuzvolení Bidena prezidentem.

Volodymyr Zelenskyj oznámil možnost nové ofenzívy Ukrajiny.

V rozhovoru pro agenturu Bloomberg ukrajinský prezident "popřel tvrzení, že ukrajinské a ruské jednotky jsou na bojišti v patové situaci, a řekl, že armáda je nyní lépe obsazena než před několika měsíci a nová ofenzíva je otázkou vyzbrojení brigád".

Toto prohlášení je ovšem v rozporu s další informací, podle které, nedávno zástupce západních zpravodajských služeb anonymně sdělil WSJ, že Ukrajina nemá dostatečné síly k vedení jakýchkoli útočných operací.

Na Západě, soudě podle řady signálů, se však ofenzíva ze strany ukrajinských sil stále očekává.

Bývalá americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová uvedla, že aby byl Biden znovu zvolen, musí Ukrajina přejít do ofenzívy. Řekla to ruským vtipálkům Vovanovi a Lexusovi, kteří předstírali, že jsou Porošenko.

"Věřím, že je velmi důležité, aby Ukrajina pokračovala ve všem, co děláte vy. To znamená, že musíte poskytnout podporu, abyste se pokusili nejen udržet linii, ale také přejít do ofenzívy. A pak samozřejmě mnozí v naší zemi udělají vše pro to, aby byl prezident Biden znovu zvolen. Musíte vědět, že se musíte posunout vpřed, jak nejlépe umíte. A uděláme vše, co je v našich silách, abychom vás i prezidenta Bidena i nadále podporovali," řekla Clintonová.

Trump je podle ní "velmi nebezpečným kandidátem" jak pro Kyjev, tak pro Washington.

"Vezměme to krok za krokem. Nejprve dostaneme zásoby, předáme je vašim vojákům. Zkusme získat některá zmrazená ruská aktiva, pracujme na NATO. A pokud dojde k nejhoršímu a Trump vyhraje, budeme se muset všichni rozhodnout, co dělat.

Britský ministr zahraničí Cameron již dříve těmto vtipálkům řekl o potřebě ofenzívy ozbrojených sil Ukrajiny. A také v souvislosti s volbami ve Spojených státech.

To znamená, že tyto signály jasně ukazují, co od Ukrajiny očekávají orgány zemí, které Ukrajinu nejaktivněji podporují.

Jejich reakce na návrh maďarského premiéra Orbána, který včera v Kyjevě vyzval Zelenského, aby souhlasil s příměřím, vyzněla ve stejné logice. Tuto myšlenku včera večer odmítlo ministerstvo zahraničí, které navrhlo začít se stahováním ruských vojsk z Ukrajiny.

A dnes to kritizoval německý kancléř Scholz. "Podle mého názoru je příměří zaměřené na kapitulaci Ukrajiny dohodou, kterou bychom ze strany Německa nikdy neměli podporovat," citovala kancléřku televize ntv.

Jak je vidno, současný militaristický Západ, jehož jsme žel součástí, vsadil vše na válku proti Rusku.

Že Rusko nemůže být poraženo je racionálním komentátorům a politikům jasné.

A že Bidenovo řízení západního světa musí být 5.listopadu prezidentskými volbami ukončeno. O USA se nemusíme bát. Tam si zřejmě kyvadlo dějin už udělá pořádek. Spolu s ním musí padnout všichni političtí váleční štváči.

 

 

 

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.