2. března 1978

slovo remek
2.3.2024 19:26
Deníky, televize, média celého světa tehdy informovaly, že Československo se 2. března 1978 stalo třetím státem na světě, který vstoupil do kosmu.

Československý kosmonaut kroužil kolem matičky Země, jako příslušník státu který po SSSR a USA,  to dokázal...  jméno kosmonauta kapitán Vladimír Remek. V té době to byl kus hrdinství... Dnes zaplatíš a letíš. Tehdy jsme předeběhli jsme státy jako Velká Británie, Francie, Japonsko, Čína, Itálie ... V jiném státě by to připomínali v televizi každý rok, ale jsme doma v Česku.  Zde poctivě kádrujeme. I když jen některé.

Náš úspěch je dnes zapomínán, zlehčován. Máme zapomenout na jméno kapitán Vladimír Remek.... Nedávno jsme dostali zvučnou  informaci o naší nové účasti v dobývání kosmu. Padlo i jméno, toho správně vybraného... Televize, média, již jásaly, ale nic se nestalo, onen vybraný zůstal na zemi.  Jak se říká " slibem neurazíš... " A tak ten náš kandidát dále čeká pokorně v dlouhé frontě.  My důvěřivci  jásáme nad každým droboučkým slibem, dál žmouláme čepici, ..... Snažíme se zavděčit. Nic nepomáhá... Nejsme asi tak moc důležití v té dlouhá frontě.   

Díky a pozdravení Vladimíre Remku.

 


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

tichanek

Bývalý kosmonaut Remek před lety, při přednášce v Letovicích, sdělil svůj zrakový zážitek z kosmu. A sice, když se poprvé podíval přes okénko, měl chvíli pocit, že vidí Zemi jako "dutou". Přesněji - jako opačně zakřivenou.

To jen jako drobná poznámka patřící k vysvětlování světa jako virtuální reality.