Naivní Pecina

4.11.2010 11:13
Martin Pecina prozřel a zpytuje svědomí. Výzva "Za slušnost v politice", jíž se spolu se svým exministerským kolegou Janem Kohoutem stal signatářem, nyní označuje za svou naivitu. O iluze jej připravila schůze sněmovny, při které koalice podle ČSSD zneužila stavu legislativní nouze a zabránila obecné rozpravě u reformních zákonů. Přiznal to serveru Parlamentní listy.

"My, členové a sympatizanti České strany sociálně demokratické, chceme touto výzvou dosáhnout změny politické kultury v České republice a tím zahájit novu etapu spolupráce všech demokratických politických sil v této zemi. Jsme si vědomi, že i sociální demokracie byla jednou ze stran, které v posledních letech přispěly ke zhrubnutí politické scény, ke vzájemnému osobnímu napadání a obecně ke stavu, kdy se těžiště politického zápasu posunulo z oblasti ideových střetů do oblasti osobních útoků," stálo ve výzvě "Za slušnost v politice", kterou exministři Pecina s Kohoutem společně podepsali.

Jiří Paroubek výzvu komentoval slovy: "Překonalo to všechny mé představy o politické hlouposti." (celou jeho reakci si můžete přečíst zde).

Reakce Martina Peciny o tom, že byli "s kolegou Kohoutem možná byli až příliš naivní" ukazuje, že by měli pánové Pecina s Kohoutem příště dvakrát měřit a jednou řezat. Nikoliv naopak.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

karel-nizbor
Souhlasím, pánové by se nad sebou měli zamyslet.