Plní stíhání Načase jen kouřovou clonu dýmovnice?

obrazek
12.2.2014 15:56
Lidský osud expremiéra Nečase mi je lhostejný, stejně jako jemu byl a je lhostejný ten můj. Proto bych si přál, aby se s jeho politickou minulostí současná politická garnitura vyrovnala především tím, že urychleně zruší všechny "jeho" zákony, které naši společnost nevyhnutelně ženou k destrukci sociálního smíru, a přijme ty, které ho naopak v zájmu všech vrstev naší společnosti posílí. Tedy nejenom Nečas, ale každý, kdo pro tyto protispolečenské zákony zvedl ruku, by měl mít - obrazně řečeno - od vězeňské pryčny zadek plný mozolů, "zdobících" ruce starého Magdona.

Obvinění Nečase z uplácení ve mne vyvolává podezření, že má splnit úlohu dýmovnice, skrz kterou na ostatní viníky a dnes restitučně bezradné předvolební sociálně demokratické slibotechny nemá být vidět. Copak je možné v politickém systému, který se zde od "sametu" zabydlel, stojícím na šibaly (kmotrech) cíleně připravených legislativních zákonech, které šibalové zákonodárci v roli kuřat zdarma nehrabajících v jejich zájmu (žoldu) přijali, odsoudit za uplácení výnosnými veřejnými trafikami jen Nečase? Copak vládl jiným způsobem, než kterým např. svého času vládl dnešní prezident Zeman, když byl premiérem smluvně opoziční vlády? Že by součástí jeho tehdejší dohody s Klausem nebylo okřídlené "rozděl a panuj", aby bylo dosaženo kýžené poslanecké podpory, je pro mne těžko představitelné, neboť  se podle mého občanského názoru jednalo o  společensko-politickou prasárnu nejhrubšího zrna, kterou by zřejmě bez dostatečného počtu všeho schopných   "kuřat" bylo složité uskutečnit. Konec konců to vypadá, že i Rusnok možná věděl, že když Zemanovi kývne na jím nabídnutý premiérský post, že ho po jeho skončení za odměnu (?) posadí do bankovní rady ČNB.

O tom, že se jedná jen o plácnutí do vody, které má za cíl vnutit občanům, že nové vládní koště dobře mete, může svědčit i to, že jsem neslyšel právní a dle mého, byť laického názoru, logické stanovisko, které by církve varovalo, že pokud se prokáže, že Nečas porušil zákon (uplácel poslance), mohlo by to jejich cestu k štědrým restitucím přehradit. K jejich schválení by totiž došlo díky trestnému činu, neboť rebelující poslanci, které měl podle Ištvána Nečas uplácet, a to nepochybně jenom proto, aby neházeli klacky pod nohy politickým cílům tehdejší vládní koalice, tedy i schválení církevních restitucí, byli nahrazeni k vládním záměrům loajálním Pavlem Bohatcem, Miroslavem Bernáškem a Romanem Pekárkem, který byl už v té době odsouzený za korupci a v poslanecké lavici tak strávil jen necelé čtyři měsíce, neboť v únoru 2013 nastoupil do vězení. Tehdejší opozice, tedy i dnes vládnoucí ČSSD, tvrdila, že je schválení církevních restitucí špinavý obchod s velkou provizí. A jaká je realita?

Církevní restituce, i když jejich schválení mohlo předcházet úplatkářství na nejvyšší politické úrovni, platit budou. Proto mne nic nepřesvědčí, že Nečasovo trestní stíhání je kouřovou clonou. Jinými slovy řečeno, aby se vlk (lid) nažral a koza (církevní restituce) a povolební čest ČSSD zůstala celá...

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.