Nechte si svý Kidy! (úvaha)
Slovíčko Kidy jsem nezařadil do slovníku jen proto, že fakt netuším, zda je správnější pojednat o pojmu kydy nebo kidy.
A tak jsem je umravnil rovnítkem do jednoho šuplíku s kydy. A jako takové odsoudil k zapomnění, protože od doby (více než rok), kdy jsem přestal sledovat televizi, jsou pro mě kydy něčím vzácným a zhusta nepoznamým. Ostatně bez televize můj čas přestal být mým pánem a stal se mým sluhou - tím odtajňuji, že slogan z titulku "Nechte si svý Kidy!" věrně odráží můj současný postoj k televizi.
Leč kydy mě dostihly znovu. Můžete za to - ve spolupráci s Forum24! hlavně Vy (pro které se snažim odkrývat taje češtiny nebo glosičkovat pěnu dní).
Jak k tomu došlo? Když jsem totiž v minulé glosičce (na velkou glosu jsem si doposud netroufl) porovnával šance Síkely a Vidláka [ https://vasevec.info/blogy/glosicka-porovnavani ] pomocí Google vyhledávače, tak kromě počtu výskytů Síkely a Vidláka na webu se mi vnutily i různé odkazy, mj. i odkaz na vidlákovy kydy .
Musím přiznat, že jsem nakonec rád, že mi Fórum24 [https://www.forum24.cz/prorusky-dezinformator-v-europarlamentu-ondrej-dostal-ma-za-asitententa-vidlaka], které jsem dříve nijak nezaregistroval, opravdu pomohlo se zorientovat v tom, o čem jsem dříve neměl konkrétní představu a nasměrovalo mě - byť nepřímo - na Vidlákovy stránky.
Ale s tím, co jsem se na doporučovaném webu [ https://www.vidlakovykydy.cz/index.php/clanky/vse-se-tady-toci-kolem-zprav ] dočetl, mi asi ani Fórum24 příliš nepomůže.
Slyšte, slyšte:
Vidlák se rychle zorientoval a píše:
"...Poslanci tady neschvalují zákony, ale zprávy, ze kterých pak vzniknou směrnice a nařízení EU..."
"...Za funkční období projde evropským parlamentem zhruba čtyři tisíce zpráv a každá má průměrně dvacet pozměňovacích návrhů.
To znamená, že i europoslanec, který nic nedělá a „jen“ jezdí hlasovat na plénum, za svoje funkční období osmdesát tisíckrát hlasuje...."
Nepřebírám slepě jakékoliv údaje bez kontroly. Jako vždy, je dobré se na ně dívat kriticky. Co mi tedy z toho vychází? Pokud je funkční období 5 let a pokud jde europoslancům o pouhé přečtení toho, o čem se hlasuje, pak to asi nepřekročí jeden a půl minuty(můj odhad). Potom mi vychází, že pouhá přítomnost při hlasování, vyslechnutí návrhu a zvednutí ruky zabere ročně cca 2 plné měsíce fondu pracovní doby (cca 2x176 hodin).
Z toho jsem zmaten: Vzdal jsem další výpočty ohledně pracovního vytížení europoslanců(zajímá mě to u těch, u kterých vídáme i jiné aktivity - zda je reálné stihnout vše).
Musím počkat, až si někde jinde přečtu, jaká je průměrná přítomnost při hlasování.
Zatím jsem to vyřešil tak, že jsem stránku s Vidlákovými kydy zavřel a totéž bych doporučoval i Vám, do doby, než si moje zmatky trochu ujasním. Poté dám vědět.
Tolik k Vidlákovi.
Síkela zatím z europarlamentu o sobě vědět nedal.
- tisk
- přeposlat emailem
- sdílet
- uložit jako oblíbené
- 529x přečteno
Komentáře
Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.